O BLOGU

Witaj na moim blogu!

Kolekcjonowanie lalek to wciąż jeszcze w Polsce mało popularne i różnie postrzegane hobby, jednak jeśli coś skłoniło Cię do obejrzenia mojego bloga, to mam nadzieję, że ten temat choć trochę Cię zainteresował.

Co mogę powiedzieć o mojej pasji? Zaczęło się w roku 2010, kiedy to eksperymentalnie kupiłam jedną lalkę, by próbować dla niej szyć, bo już w dzieciństwie szyłam wiele ubranek dla moich lalek i pluszaków. Jednak w miarę dorastania porzuciłam to zajęcie nie myśląc nawet, że kiedyś do niego wrócę. Kupiona lalka została obdarowana wieloma ubrankami, lecz niewielu osobom o tym mówiłam. Pozostając anonimowa rozpoczęłam poszukiwania ludzi o podobnym hobby w Internecie i byłam niesamowicie zaskoczona, że takich, jak ja, jest dużo więcej! Wpadłam po uszy w ten temat równocześnie odkrywając niesamowity świat kolekcjonerów lalek. Nadal szyłam, lecz to właśnie fantastyczny świat lalek zawładnął moim sercem. Lalki vintage sprzed kilkudziesięciu lat, te kolekcjonerskie przeznaczone tylko dla dorosłych, lecz także te najnormalniejsze, które można zobaczyć w każdym sklepie, potrafią ożyć w rękach kogoś, kto docenia ich długą i bogatą historię, i potrafi dostrzec piękno w przedmiocie, który przecież wszystkim kojarzy się z dziewczęcą zabawką.

Teraz troszkę o mnie. Mam 24 lata i mieszkam we Wrocławiu, choć z pochodzenia jestem krakowianką. Odskocznią od monotonnej pracy oprócz zbierania lalek są dla mnie rysowanie, czytanie oraz długie spacery.

Rozgość się więc i pytaj śmiało, jeśli masz ochotę. Odpowiem na każdy komentarz i mail. Oto kontakt do mnie: stefioza@wp.pl.

Pozdrawiam serdecznie!
Ania

PS. Wszystkie zdjęcia nie opisane inaczej są robione przeze mnie i zabraniam ich używać bez mojej wiedzy, lecz za wcześniejszą zgodą chętnie je udostępnię.

Odpowiedzi: 2 to “O BLOGU”

 1. Ptaszysko 17/01/2016 @ 21:17 #

  Bardzo fajny blog. Również podzielam twoją pasję.

  Lubię

  • Ania 23/01/2016 @ 14:29 #

   Dziękuję, Ptaszysko🙂 A masz może jakiegoś bloga, gdzie się nią chwalisz?🙂

   Lubię

Jeśli masz ochotę, skomentuj ten wpis!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: